Barrel Battery

V současné době vzniká mnoho skupin, které nelze zařadit mezi tradiční hudební kapely, které v České republice a na Slovensku známe a které si můžete poslechnout na zahraniční casina pro české hráče třeba při hře poker online za peníze. Barrel Battery je přesně takovou skupinou, která své působení nalezla na africkém kontinentu.

Historie této skupiny sahá až do roku 2009, kdy vznikla pod názvem Barrel Battery. Kapela může využívat zvuky brazilských bubnů, které jsou v brazilské kultuře velmi populární a využívané. Součástí je taktéž tradiční brazilské bubnické orchestry, nicméně na druhou stranu se skupina nechává ovlivňovat dalšími styly.

Tuto kapelu tvoří hudebníci, kteří figurují v mnoha dalších kapelách s odlišnými styly. Členové jsou poté profesionálními muzikanty a mimo perkuse nebo výše zmíněné brazilské bubny hrají také na další nástroje. Kontakt s brazilskou hudbou získali v České republice a na Slovensku, kde tvoří brazilská kultura velmi početnou hudební scénu a při účinkování ve skupinách, které se brazilskou hudbou zabývají. Rytmy skupiny BARREL tak byly z velké části ovlivněny právě mnoha různými brazilskými styly.

Členové skupiny Barrel Battery

Mezi členy této hudební skupiny patří Martin Drahoňovský, Petra Hrůzová, Lenka Dundrová, Kristýna Štusáková, Lukáš Vopravil, Honza Starý, Jan Nikendey a Sváťa Milková. Každý člen poté hraje na svůj vybraný nástroj, jako může být například baskytara, violoncello, bicí souprava nebo třeba perkuse.

Skupina má za sebou mnoho akcí, kterých se zúčastnila a na kterých mohla předvést své vystoupení. Mezi ty největší akce se řadí například:

 • Finále UEFA Superpoháru 2013 (Bayern - Chelsea)
 • Plzeň - Evropské město kultury 2015
 • Zahájení ME ve fotbale do 21 let 2015
 • AVON pochod proti rakovině
 • Colours of Ostrava, Masters of Rock, Votvírák, Rock for people, Benátská noc, Bernardfest, Mezinárodní festival bubenických kapel Drumpoint Nitra apod.
 • Galavečery Městského divadla Mladá Boleslav a mnoho dalších

Od roku svého založení - tedy 2009, tak má za sebou Barrel Battery mnoho různých akcií, mezi kterými můžeme nalézt jak světové eventy, tak i menší koncerty na sportovních akcích, večírcích, galavečerech nebo třeba svatbách.

Zde přikládáme krátký popis, který vám blíže přiblíží každého člena:

 • Martin Drahoňovský - Zabývá se hraním na baskytaru a violoncello. Aktuálně působí ve skupině emozpěv, Lazer Viking a některých dalších skupinách. Hraje na repinique, chocalho a agogó.
 • Petra Hrůzová - Vystudovala hudbu na Konzervatoři J. Ježka a učí se na bicí soupravu. Jako svou hlavní hudbu označuje žánr elektronické hudby. Hraje na caixu.
 • Lenka Dundrová - Studovala hraní na bicí jak  ČR, tak i v zahraničních státech. Čas od času hostuje na bicí soupravu v mnoha předních českých kapelách. Hraje na caixu.
 • Kristýna štusáková - Hlavním nástrojem je akordeon, mj. v kapele Lusk nebo dalších jazzových-latin hudebních skupinách. Hraje poté na surdo i chocalho.
 • Lukáš Vopravil - Hraje na perkuse a prošel již mnoha různými hudebními skupinami. Působí jako hlavní člen ve skupinových projektech a v divadle MD Mladá Boleslav. Hraje na surdo a chocalho.
 • Sváťa Milková - Divadelní multiinstrumentalistka, herečka a v neposlední řadě také tanečnice. Působí v divadle MD Mladá Boleslav a kromě toho také divadle Atlas. Hraje na surdo.
 • Honza Starý - Hraje především na kytaru a banjo. Je poté členem skupiny Ciorba. Jedná se o experta v oblasti teorie množin. Hraje na surdo.
 • Jan Nikendey - Hraje na bubny a je vyhledávaným spoluhráčem v mnoha různých kapelách. Hraje na caixu a surdo.

Můžete si tak všimnout, že každý ze členů má za sebou mnoho zkušeností, co se hudby a její produkce týče. Celá skupina tak vyniká svou diverzitou a odlišnými zkušenostmi, což ji může skvěle odlišovat od ostatních.