nemlcme

Milé priateľky, milí priatelia,

iniciatíva Nemlčme sa sformovala pred vyše dvoma rokmi v reakcii na mimoriadne zlú spoločenskú situáciu, pokiaľ ide o problém sexuálneho násilia. Vznik iniciatívy bol spojený s úsilím vytvoriť portál, ktorý by aspoň čiastočne nahrádzal chýbajúce podporné služby pre ľudí so skúsenosťou sexuálneho násilia. Projektu sa podarilo získať podporu na portáli Ľudia ľuďom a následne uspieť v súťaži Reštart Slovensko. Počiatkom roku 2014 sa sformovalo občianske združenie, a projekt sa pomaly dal do pohybu. Web sme spustili v marci 2015.

Stačí si přečíst recenze, jako jsou ty, které nabízíme pro každé z kasin uvedených na těchto webových stránkách. Naše recenze těchto online kasin v Česku procházejí všechny parametry, které mohou ovlivnit výběr virtuální herní platformy - její knihovnu her, její propagační akce, podmínky pro sázky a výběry, kompatibilitu s různými mobilními médii a systémy, přijímané formy plateb, licenci k provozování, podporu hráčů. Podívejte se tedy na náš seznam nejlepších online kasin.

Projekt sa od začiatku stretol s veľmi silnou podporou a odozvou, ale aj veľkými očakávaniami. Postupne sme si uvedomovali rôzne aspekty a dôsledky skutočnosti, že na Slovensku doteraz nepôsobila žiadna organizácia, ktorá by sa venovala špecificky sexuálnemu násiliu. V roku 2015 sa to ukázalo najmä v súvislosti s tvorbou politík.

Podpora zo strany Slovensko-českého ženského fondu nám umožnila zapojiť sa do procesov, ktoré sa diali v oblasti násilia páchaného na ženách, a pokúsiť sa v nich zastupovať záujmy žien so skúsenosťou sexuálneho násilia. Pripomienkovali sme zákon o násilí na ženách a spolupracovali sme pri tvorbe štandardov pre ženy so skúsenosťou násilia, ktoré sa pripravovali pod záštitou Inštitútu pre výskum práce a rodiny. Popri tom sme sa usilovali získať prostriedky pre rozvoj organizácie, aby ju bolo možné kapacitne posilniť. Tieto aktivity na dlhý čas pohltili všetky naše kapacity.

Pokud jde o zodpovědné hraní na výherních automatech, je třeba při přemýšlení o hraní na automatech zvážit několik věcí. Vzali jsme je v úvahu a rozdělili jsme je do několika základních kroků, pokud jde o online výherní automaty. Pomocí našich webových stránek můžete najít nejlepší místo, kde můžete hrát automaty za opravdove peníze

Vďaka možnosti participovať na týchto procesoch, výmene skúseností s inými organizáciami pôsobiacimi v téme násilia páchaného na ženách ako aj priamej komunikácii s ľuďmi so skúsenosťou sexuálneho násilia sa menil náš pohľad na to, aké nároky by mala online komunita spĺňať, aby bola funkčná a bezpečná. Uvedomili sme si tiež, že pôvodný projekt mnohé dôležité aspekty jednoducho podcenil. Po niekoľkomesačnom úsilí nedostatky odstrániť sme dospeli k záveru, že pri našich súčasných finančných a ľudských kapacitách nie je možné online komunitu spraviť tak, aby mohla bezpečne plniť svoj účel.

Preto sme sa nakoniec rozhodli od projektu komunity upustiť, kým neposilníme naše kapacity a nezískame ďalšie finančné prostriedky. Medzičasom sa budeme usilovať o zlepšenie informačnej sekcie webu, ktorá prinesie podrobnejšie spracovanú tému sexuálneho násilia. Na novej webovej stránke teraz pracujeme.

Mezinárodní online casino jsou dobrou volbou pro české hráče, protože často poskytují vyšší bonusy a mnohem širší výběr her. Kromě toho má většina zahraničních kasin řádnou českou lokalizaci, takže je pro neanglicky mluvící hráče naprosto komfortní.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí ste nám pomohli a stále a pomáhate. Osobite by sme sa chceli poďakovať ženám so skúsenosťou násilia, ktoré s nami zdieľali svoje príbehy. Vaša dôvera je pre nás veľkým záväzkom do budúcna.

Ako spoločnosť dlhujeme ľuďom so skúsenosťou sexuálneho násilia veľa. Dúfame, že sa nám postupne podarí tento stav zmeniť.

Mirka Grófová
Jana Raganová

O nás
O.Z. Nemlčme vzniklo v r. 2014. Jeho hlavným cieľom je zvyšovanie povedomia o probléme sexuálneho násilia a zlepšenie postavenia ľudí s touto skúsenosťou.